Wiewiórki to gra zręcznościowo-logiczno-przygodowa na Naszej Klasie, którą wyraźnie wydawca kieruje do młodszej rzeczy graczy, ale nie mówię, że ci starsi nie mogą w nią grać, nie widzę przeszkód. Jak pewnie domyślacie się, wciely się tutaj w rolę rudej, ale za to dystyngowanej wiewiórki, która pragnie uratować swoje plemię przed nieuchronną zagładą. Czy poradzicie sobie z tym wyzwaniem? Najpierw zapoznajmy się z fabułą/historią, która rozpoczyna całą zabawę.
Gra Wiewiórki na Naszej Klasie
Gdzieś daleko w galaktyce była sobie mała, ale jakże piękna planeta, na której żyło pełno słodkich, różnobarwnych wiewiórek i ich żywot byłby niemalże niczym nie zakłócony, gdyby nie nagła wiadomość od Wiewióra Astronoma, który zauważył wielki meteor zbliżający się do planety, który na zawsze zniszczy całe życie. Wiewiórki spanikowały, nie wiedziały co robić, więc udały się do najmądrzejszej spośród nich – do Szamana. Wielka Rada wysłała zwiadowców do osiedli zamieszkiwanych przez ludzi, których zadaniem było dowiedzenie się co oni planują w tej sytuacji robić. Okazało się, że ludzie odlecą z planety wielkim statkiem kosmicznym, więc wiewiórki jednogłośnie postanowiły, że wsiądą również na ów statek. Ale do tak dalekiej podróży trzeba sporo zapasów, więc zaczyna się teraz paniczne zbieranie wszystkich znalezionych orzechów.
To zadanie przypada nam w grze na Naszej Klasie Wiewiórki, musimy ich zebrać jak najwięcej, bo nigdy nie wiadomo jak długo będzie leciał wahadłowiec Buran w poszukiwaniu nowego miejsca do życia. Czasu jest mało, więc każdy gracz musi wykazać się swoją zwinnością i sprytem. Każdy z nas również otrzymuje własny dom, gdzie czeka nas masa roboty, zmienimy w nim swoje imię, ale również posłużymy się nim jak magazynem na wszelkie zebrane podczas gry orzechy. W każdej rundzie czeka nas nie lada wyzwanie, ale i mnóstwo przeszkód, których bez szamana nie da się pokonać. Szaman to wybierana wiewiórka spośród wszystkich na planszy, również my możemy nim zostać. Posiada on dodatkowe funkcje, które należy szybko opanować bo to one są kluczem do sukcesu całego plemienia.
Spośród wielu wiewiórek na planszy czasami ciężko odnaleźć swoją, ale tutaj jesteśmy zaznaczeni na kolor żółty, chodzi o nasze imię ukazywane nad głową. Inni gracze oznaczeni są na biało, a obecny Szaman na niebiesko. Poruszanie w grze Wiewiórki jest bardzo proste, używamy głównie strzałek WASD i w sumie nic więcej nie jest nam potrzebne. O tym kto zostanie szamanem decyduje system, mając drugi poziom możemy za pewną opłatą nim zostać, ale jeśli nie ma nikogo kto to zrobił to zostanie nim pierwsza wiewiórka z certyfikatem, a jeśli i jego nikt nie posiada to gracz o największym doświadczeniu otrzymuje tytuł szamana. Inną funkcją w grze Wiewiórki na NK jest Zając Mowy-Nie-Ma, który nie jest przydatny, wręcz szkodzi i za pewną opłatą każdy nim może zostać.
Cała rozgrywka ma pewne ograniczenia czasowe i maksymalny czas na dojście do dziupli to 3 minuty. Plansze na których gramy są losowe, ale i one posiadają pewne limity, jak choćby nie może być na jednej planszy mniej niż dwie wiewiórki, albo więcej niż piętnaści. Za każdą ukończoną rundę otrzymamy orzechy, są jeszcze monety, ale je trzeba kupić za prawdziwe pieniądze. Orzechy i Monety można także zdobyć podczas codziennej loterii, albo wykonując kolejno przydzielane nam misje.
W grze Wiewiórki znajdziemy również inne wskaźniki jak choćby manę, ale to dopiero od 3-ego poziomu, dzięki której będzie można korzystać z magii, dodatkowych mocy – można zwiększyć tak swoją prędkość, albo włączyć tryb niewidzialności. Nie zabrakło tutaj również systemu energii, choć w grze zgrabnie nazwano go wytrzymałością. Bez tego nie możemy grać, nie zaczniemy nowe rundy. Jednak i ona się odnawia w tempie 1 punkt na trzy minuty. Dodatkową wytrzymałość kupimy za walutę premium, ale można poprosić o nią naszych znajomych.
W grze również możemy zbierać różne przedmioty do kolekcji, za każdy zebrany dostaniemy trzy punkty doświadczenia, a za pełną (czyli 5 przedmiotów tworzących grupę) wymienimy na złoty przedmiot, albo na wytrzymałość czy też jak chcemy manę.
Więcej nie ma tutaj co opisywać, sporo rzeczy i odpowiedzi znajdziecie w FAQ dołączonym do gry. Powiem Wam, że gra na NK Wiewiórki jest ciekawa, rzuca nam nowe wyzwania, ale chyba bardziej ukierunkowano ją na dzieci, aniżeli na dorosłe osoby.
Nie za bardzo fajna gra. Szamani są wredni. Wielkie lagi. Wiewiórki są agresywne *np piszą brzydkie słowa*. Meow Talk,którego niestety nie ma było o 100% lepsze.
Heh, gram w to na FB w wersji zagranicznej bo polsku niestety nie mają. Gra super, można momentami mieć niezły ubaw z wiewiór innych graczy 😉