Witamy w naszym przewodniku instruktażowym po grze War of Mercenaries przeznaczonym głównie dla początkujących graczy. Ta gra obecnie jest jedną z najpopularniejszych strategii na Facebooku, w której znajdziecie połączenie zwykłej gry o budowaniu i wojennej rozgrywki pozwalającej na atakowanie baz innych graczy. To tylko początkowy poradnik, po więcej zapraszamy w najbliższych tygodniach.
Waluty i surowce
-
Experience Points (Punkty doświadczenia): atakując, broniąc się, wykonując zadania, ulepszając i budując budynki zdobywamy doświadczenie
-
Lumber & Stone: Używamy do budowy.
-
Iron – materiał używany do budowy jak i badań, czy treningu jednostek
-
Might: Używmy do rekrutowania i treningu najemników
-
Gold: Waluta premium, kupimy ją za realne pieniądze.
-
Recon Points: Punkty te zdobywamy pomagając znajomym na Facebooku. Odwiedzić możemy ich poprzez dolny pasek na ekranie gry.
-
Battle Points: Są, ale póki co nie ma ich w użyciu.
Budynki
W grze znajdziemy trzy kategorie budynków: produkcyjne (dające nam surowce), funkcjonalne i obronne. Dostęp uzyskamy do nich z poziomu menu „Build” na dole ekranu.
Ulepszenia
Klikając na dany budynek otworzy nam się oddzielne menu, gdzie zostaniemy poinformowani o wysokości opłat za ulepszenie i korzyści z tego wynikające. Przy budynkach produkcyjnych będzie to oczywiście zwiększona ilość produkowanych surowców.
Jednak ulepszenia budynków potrzebne są również do odblokowania kolejnych struktur.
Centrum naszego miasta to „City Centre”, który również może zostać ulepszony przez dodanie nowych znajomych do gry, ale również za surowce i złoto.
Surowce
W grze War of Mercenaries występuje cztery rodzaje surowców: drewno, kamień, żelazo i moc. Do pozyskania tychże surowców musimy zbudować kolejno: Lumber Blade (drewno), Stone Grinder (kamień), Statue of Might (might) i Iron Smelter (żelazo).
Każdy z budynków ma określony czas produkcji i daje nam systematycznie pewną ilość surowca. Jednak nie są one zbierane automatycznie i kiedy osiągną już maksimum zapełnienia w budynku to musimy je zebrać sami klikając kolejno na przepełnione struktury. Jeśli tego nie zrobimy to nic więcej (oprócz tego co jest) się nie wyprodukuje.
„City Centre” także można uznać za budynek produkcyjny, gdyż zbierane są tam podatki (złoto).
Jeśli chcemy zwiększyć pojemność naszych magazynów i tym samym móc zbierać większe ilości surowców to należy ulepszać „Stock Pile”.
Niestety czasami do dalszej zabawy brakuje nam po prostu surowców, ale możemy o nie poprosić naszych znajomych, albo wymienić złoto na nie. Ale to powinien być dobry powód, aby zapraszać jak najwięcej znajomych z Facebooka do wspólnej gry, dzięki temu możemy zbierać masę cennych prezentów, obdarowywać tym samym innych, a co za tym idzie rozbudowa naszej bazy będzie trwała nieprzerwanie.
Oczywiście surowce możemy zakupić za pomocą facebookowej aplikacji, o ile macie lekką rękę do wydawania ciężko zarobionych pieniędzy.
Przesuwanie budynków
Aby przesunąć budynek należy kliknąć pomarańczową strzałkę na dolnym pasku, a później kliknąć k, który chcemy przesunąć i ustawić go w pożądane miejsce.
Sprzedawanie budynków
W menu z prawej strony na dole ekranu klikamy na strzałkę, z kolejnego (tego co wyskoczy) menu klikamy na „Recycle”. Później szukamy budynku, który chcemy usunąć, klikamy na niego i wciskamy sprzedaj, albo usuń, dostaniemy także nieco surowców w zamian, ale dużo mniej niż zainwestowaliśmy w budowę.
Fortyfikacje
Możemy zwiększyć wytrzymałość naszych budynków w War of Mercenaries za pomocą specjalnego ulepszenia. Jednakże zrobimy to wtedy tylko, gdy „City Centre” mamy na poziomie 5. Tylko Stock Piles, wieżyczki obronne i City Centre mogą być ufortyfikowane. Jaki jest cel tego? Aby dać nam ostateczną linię obrony przeciwko wrogim najazdom, mury przecież nie wytrzymają wiecznie!
Pracownicy
Wszystkie budowę, ulepszenia i naprawa wymagają pracowników, a my niestety mamy ich limitowaną ilość. To nie są najemnicy i zostają z nami na zawsze. Ich ilość zobaczymy na górnej części ekranu z prawej strony.
Jeśli chcemy wynająć dodatkowych pracowników klikamy przy ich ikonie na + i prosimy znajomych o potrzebne nam elementy. Owe części/elementy możemy zbierać na trzy sposoby:
-
klikając na posty w profilach graczy na Facebooku
-
wysyłając o nie prośby, może ktoś odeśle nam prezent z wymaganą częścią
-
niszcząc City Centre we wrogim mieście (mieście innego gracza) podczas ataku