Tynon to darmowa gra przeglądarkowa od studia uCool, złożonego z pracowników, którzy pracowali nad takimi hitami jak choćby Evony. Nowy tytuł jest ściśle powiązany z facbookiem, więc można ją spokojnie nazwać grą społecznościową. W skrócie jest to gra RPG w połączeniu z tradycyjnym społecznościowym gameplay'em i walkami PvP. Gameplay Tynon składa się z dwóch elementów, pierwszym jast mapa walki, gdzie musimy staczać kolejne walki, każda z nich kosztuje nas punkt energii, a wygrywa strona, która ma lepsze statystyki i sprzęt, plus dorzucono małą część losowości. Oczywiście walka opiera się na turach. Tak samo my jak i nasz przeciwnik atakujemy rundami, celu nie wybieramy i jest on losowy tak samo jak losowo padają specjalne skille.Skille potrafią nam dać niezłego powera do ataku, zwiększają obrażenia albo też naszą odporność. W trakcie gry zbieramy różnych bohaterów, których później możemy zabrać ze sobą do walki. W przypadku wygranej zostajemy nagradzani doświadczeniem i virtue, specjalną walutą gry, której użyjemy do wielu rzeczy w trakcie gry, a głównie do rozwijania naszych pasywnych umiejętności, które dodają bonusy do statystyk bohatera, a także do treningu bohatera w ramach zdobywania większych poziomów.

tynon walka turowa

Po każdej walce w Tynon otrzymujemy pewna ilość gwiazdek, max trzy co oznacza, że dostaliśmy najlepszą nagrodę, a jeśli jest to mniejsza ilość to zawsze możemy powtórzyć ją w celu utrzymania lepszej nagrody. Pomocna jest też funkcja auto-grid. Gra pozwala nam odkładać dostępną energię na później i po pewnym czasie uruchomić wszystko w tle, np., kilka walk pod rząd, bez naszego współdziałania. Jest to szczególnie dobra funkcja dla graczy, którzy mają inne zajęcie niż siedzenie po kilka godzin przed grą. Wracając do walki to brakuje mi tutaj jakiejś interakcji, gracz może wpływać na wyniki bitw poprzez szkolenie bohaterów i ulepszanie wyposażenia. Czasem jest to niezwykle frustrujące jak automatycznie używane są najsilniejsze skille, kiedy mogliśmy pokonać przeciwnika normalnymi atakami. Przydałaby się opcja walki automatycznej i ręcznej, byłoby to miłe urozmaicenie. W tej formie jak jest teraz nie czyni to walk zbytnio ekscytującymi, powinny nastąpić tutaj jakieś zmiany.

tynon widok miasta

Drugim elementem gry przeglądarkowej Tynon jest budowa naszego miasta, naszej małej społeczności. Ta część jest w bardzo tradycyjnym stylu, z typowymi budynkami jakie znamy z innych strategii, które generują nam pewien dochód co jakiś czas. Mowiąc o strategii na tej płaszczyźnie chodzi o to, że niektóre budynki stawiane w pobliżu innych dają nam większy przychód, tak samo jak w The Settlers Online. Podoba mi się też możliwość przenoszenia budynków za darmo, a także budowa i ulepszanie nie wymagają żadnej energii, a także nie musimy żebrać u naszych znajomych o potrzebne przedmioty do rozbudowy. Powiem Wam, że nie musimy tutaj wcale sięgać do naszego portfela.

tynon sprzęt

Również możemy odwiedzać naszych znajomych w ich miastach, aby im pomóc i oczywiście odebrać za to należne bonusy czy też wysyłać podarunki innym graczom. Oczywiście możemy wyłożyć na grę troszkę kasy, perełki to taka płatna waluta gry, ale żeby odnieść sukces to w ogóle nie jest wymagane, możemy za perły przyśpieszyć budowę, czy też spełnić wymagania wcześniej, ale po co? Gra została tak zaprojektowana, aby nie była za łatwa i za trudna, co raczej cieszy niż martwi.

W istocie, gra Tynon to kolejna produkcja o budowaniu imperium. Posiada kilka unikalnych cech, które odróżniają ją od niektórych produktów konkurencji, które nie obejmują kampanii dla jednego gracza, średniowiecznego stylu RPG, hybrydowego stylu budynków. Choć wiele funkcji jest już dostępnych to nie sposób nie zauważyć, że całkiem ich spora część jest na razie niedostępna, ale zostaną one odblokowane w trakcie gry, albo przybędą do nas wraz z nową aktualizacją. Mimo wielu zalet gra Tynon jak dla mnie jest zbyt prosta i w niektórych momentach jeszcze nudna, ale mam nadzieje, że twórcy nie zapomną i jej istnieniu i będzie ciągle rozwijana na plus.