Dziś mamy dla was poradnik dla początkujących graczy Total Conquest, którzy poszukują w sieci wskazówek i odpowiedzi na pytanie jak grać, ale ich poszukiwania są bezskuteczne. Omówimy na początek same podstawy, aby później przejść do zaawansowanych funkcji gry, więc odpalajcie swoje tablety i smartfony i zaczynamy naukę. No to zaczynajmy o informacji o naszych willach i farmach.
Wille i farmy
Jeśli chcemy zapewnić dobrobyt swoim mieszkańcom jak i jednostkom w armii musimy dostarczać regularnie zapasy złota i żywności do miasta. Każdy farmer jak i mieszkańcy wynajmujący budynki mieszkalne będą opłacali dla nas podatki i czynsze w złocie, a my zapewnimy im w zamian bezpieczeństwo i ochronę jak i kolejne miejsca do zamieszkania. Dla farmerów przygotujemy farmy pod uprawę, a dla pozostałych mieszkańców wille, w których będą wiedli swoje beztroskie życie.
Trening
Jednym z aspektów gry jest trening jednostek do walki, z którymi przystąpimy do kolejnych potyczek z przyjaciółmi i wrogami. Jednak bez odpowiednich budynków jak Koszary nie będziemy w stanie stworzyć odpowiedniej armii. Po wyszkoleniu jednostki stacjonują w Muster Guard i możemy uzyskać dostęp do nich z Widoku Armii, albo bezpośrednio wchodząc do budynku Muster Guard.
Obrona
Nasza prowincja może zostać zaatakowana przez innych graczy nawet jeśli nie jesteśmy w grze online. Możemy się bronić przed agresorami budując wieżyczki obronne w strategicznych miejscach, albo umieszczając w nich pułapki. Kolejnym sposobem/strategią na obronę jest budowa budynku Militia, ale wyrzuca on jednostki milicji jedynie wtedy, gdy zbliżą się do niego jednostki wroga, więc miejsce ustawienia Militia ogrywa bardzo ważną rolę.
W grze mamy kilka sposobów, aby dowieść swojej wartości, ale głównie możemy wykazać się na polu walki. Gdy jesteśmy w prowincji możemy wybrać ikonę Battle i dalej wybrać odpowiednią misję na mapie. Jeśli jednak chcecie wyszukać szybko przeciwnika o zbliżonym rozwoju to wystarczy kliknąć Find a Match i reszta dzieje się sama.
Obrońcy
Po tym jak wytrenujecie kilka jednostek możemy wybrać kilka z nich do tego, aby strzegły naszej prowincji, podczas gdy jesteśmy poza grą. Wystarczy dodać je do budynku Militia i będą już w gotowości bojowej. Takich jednostek nie będziemy mogli użyć do ataku i tym samym nie będą widoczne w Muster Ground.
Jednostki dostępne w Muster Ground dostępne są do użycia w ataku na innych graczy. Jeśli jednak to co posiadamy w armii nie wystarczy nam do zwycięstwa to możemy dokupić co nieco więcej za Tokeny (Żetony). Zarządzanie jednostkami już w akcji jest niezwykle proste, zaznaczamy odpowiedni typ jednostek i klikamy na pole walki tam, gdzie chcemy aby rozpoczęły swoją inwazję.
Potki pozwalają nam nieco zboostować armię w trakcie ataku, pozwalają zarówno na leczenie własnych jednostek jak i zadawanie obrażeń wrogim wojownikom. Wybieramy po prostu jedną z nich, jeśli jakieś posiadamy, i klikamy na jednostki na których chcemy ją użyć. Kolejne użycie wymaga regeneracji, więc minie nieco czasu zanim tej samej potki użyjemy ponownie.
Immunitet pozwala nam na chwilowy odpoczynek od ataków na naszą prowincję. Jest to taka osłona naszej prowincji, ale jeśli wykonamy w czasie jej trwania jakikolwiek atak na innego gracza to zostaje ona zniesiona i dalej możemy zostać atakowani przez wszystkich. Immunitet uruchamia się z chwilą, gdy zostaliśmy zaatakowani i nasza baza została częściowo, albo całkowicie zniszczona. Czas trwania ochrony zależy od procentowych zniszczeń naszej bazy podczas najazdy nieprzyjaciela.
Ekonomia, surowce
W grze Total Conquest mamy dwa rodzaje surowców, z Willi zdobywamy złote monety (złoto), a z Farm zyskujemy jedzenie (jabłka). Złoto posłuży do budowania budynków i obrony jak i do ich ulepszania, podczas gdy jedzenie posłuży do treningu jednostek i ulepszania umiejętności. Podczas napadów na bazy innych graczy możemy zrabować spore ilości tychże surowców, ale pamiętajcie, że działa to w obie strony, choć nigdy nie da się ukraść wszystkich surowców jakie posiada w danej chwili gracz.
Podczas zbierania surowców ważne jest to, aby mieć gdzie je przetrzymać. Do tego posłużą nam magazyny. Ich pojemność wzrasta za każdym ulepszeniem magazynów. Magazyn żywności jak i złota kupimy na rynku. Również musimy pamiętać, że nasze budynki produkcyjne także mają maksymalną pojemność i gdy ją osiągną produkcja staje w miejscu do czasu, aż zbierzemy plony/złoto.
Aby budować musimy wejść do menu Market w trybie Prowincji i tam wyszukać interesujący nasz budynek, widzimy tam również przy każdej strukturze liczbę wybudowanych już budynków tego rodzaju. Jeśli nie mamy wystarczających zasobów, aby zbudować dany budynek to jego cena podświetlona zostaje na czerwono. Wiele budynków można ulepszać, wystarczy kliknąć na już wybudowany i pojawi się opcja ulepszenia. Niestety ulepszając budynku produkcyjne zatrzymujemy w nich produkcje i rozpocznie się ona dopiero po zakończonym ulepszaniu.
Uwaga: Każda budowa, ulepszenie wymaga obecności architekta, jeśli nie mamy wolnego to nie możemy robić nic, chyba że zatrudnimy kolejnego.
Rozgrywka multiplayer
Losowe mecze (Random Matches) – dzięki tej opcji możemy wylosować jednego z graczy, użyjemy do tego przycisku Find a Match, który znajdziemy w Mapie Bitwy. System automatycznie wyszuka nam przeciwnika o podobnych do naszych parametrach, głównie w dopasowaniu liczy się poziom Ratusza (City Hall).
Zemsta (Revenge) – zostałeś zaatakowany przez innego gracze jak byłeś nieobecny? Idź do skrzynki odbiorczej, wyszukaj info o ataku w Battle Logs i sprawdź przez kogo ucierpiałeś. Jeśli twoje wojska nie są wystarczająco silne, aby dokonać zemsty samodzielnie to możemy poprosić członków swojego Legionu o pomoc w utarciu nosa gostkowi.
Powtórka (Replay) – aby uczyć się na własnych błędach warto oglądać powtórki zarówno z przegranych jak i wygranych walk i nauczyć się musimy wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Gra pozwala nam obejrzeć powtórki z już raz stoczonych potyczek, korzystajcie z tego.
Legion
Legion w grze to coś w rodzaju sojuszu, gildii, zresztą jeśli graliście w podobne gry to wiecie o czym teraz piszę. Oczywiście rozbudowując swój legion robimy miejsce dla nowych członków. Taka operacja nieco kosztuje, ale dotacje na legion może robić każdy członek więc razem szybko można rozbudować się w wielki sojusz. Możemy do legionu zapraszać naszych znajomych, czatować z nimi itp. Członków możemy prosić o wsparcie poprzez guzik Request Units.
Wojny legionu
Wojna toczy się pomiędzy członkami dwóch wrogich sobie legionów i zbierane są wtedy Punkty Wojny (War Points). Wojna trwa praktycznie zawsze trzy dni. Na koniec legion z większą ilością WP otrzymuje nagrodę w postaci żetonów, których ilość dzielona jest pomiędzy wszystkich członków. Wojnę może rozpocząć jedynie lider legionu, a inni członkowie mogą do niej dołączyć z własnej woli.
Tips & Tricks
- Jeśli zwycięstwo wydaje się bliskie, ale niemalże nieosiągalne to możemy poprosić o wsparcie członków legionu, albo użyć potek by zapewnić sobie pewny sukces.
- Jeśli kampanie nie są dla ciebie wyzwaniem to możesz spróbować sił w walkach z innymi graczami.
- Legion może nam wysyłać wsparcie jak i przynosi wiele innych korzyści, w ilości siła.
- Budowanie dobrze prosperującej prowincji wymaga dobrej ekonomii. Ulepszaj Farmy i Wille.
- Ulepszaj jednostki (ich umiejętności) u Kowala.
- Jednostki jakie użyliśmy do ataku nie powracają do prowincji, wygrywają wolność w walce.
- Jednostki otrzymane od członków Legionu nie mogą być przypisane w Militia, można ich używać jedynie w ataku.
- Patrz zawsze na zasięg ataku jednostek jak i wieżyczek obronnych przy planowaniu ataku czy obrony prowincji.
- Zwycięstwo w walce jest wtedy, gdy zdobędziemy co najmniej jedną z trzech maksymalnie gwiazd. Jedną gwiazdę zdobędziemy na pewno niszcząc u wroga City Hall, albo ponad połowę innych budynków.
- Speculator może poruszać się po pułapkach nie aktywując ich.
- Błogosławieństwo ze Świątyni może dać sporą przewagę na polu walki.
Mam nadzieje, że poradnik do Total Conquest przyda wam się w codziennej rozgrywce. Zachowajcie wszelkie wskazówki sobie w pamięci, a na pewno osiągnięcie wielki sukces.