Dziś mam dla was poradnik do gry Stylish Sprint 2, którą pobierzecie za darmo z Google Play na Androida. Poniżej dowiecie się jak grać i jak zdobywać za darmo więcej diamentów jak i wiele innych korzyści jak choćby gwiazdy (energia w grze). Wskazówki kieruje do początkujących graczy, którzy chcieliby bardziej poznać systemy rządzące cała rozgrywką. Usiądźcie więc wygodnie i życzę miłej lektury. Jeśli gdzieś popełniłem błąd to nie bójcie się o tym pisać w komentarzach.
Jak grać w Stylish Sprint 2?
Sterowanie
W grze Stylish Sprint 2 sterowanie jest intuicyjne. Po dwóch stronach ekranu mamy dwa wirtualne przyciski, które w zupełności wystarczają do podjęcia praktycznie każdej akcji w grze. Z jednej strony jest guzik akcji (2), głównie służący do wyzwalania ataków na pojawiające się na naszej drodze potwory.
Po stronie przeciwnej mamy guzik służący do skoków (3), ale i jednocześnie do latania. Zauważcie, że pojedyncze tapnięcie powoduje skok, ale podwójne spowoduje że uniesiemy się o wiele wyżej. Co więcej, po podwójnym tapnięciu możemy palcem przytrzymać przycisk i rozpoczniemy lot, lecimy dopóki nie skończy się nam stamina (1) – pasek żółty w lewym górnym rogu ekranu gry.
Mapa świata
Na mapie świata, do której można wejść klikając na ikonę jak ta poniżej
Znajdziemy kolejne światy do odwiedzenia. Każdy z nich dzieli się na kilka poziomów, a te które przeszliśmy oznaczone są Pucharami/Trofeami. Te których nie przesliśmy oznaczone zostały wielkim znakiem zapytania. Możemy powracać do dawnych poziomów i poprawiać tam swoje wyniki punktowe, co pozwoli nam z kolei zdobyć o wiele lepszy puchar, chyba że ten złoty już jest na naszym koncie, ale gdy zdobyliśmy wcześniej jedynie srebrny czy brąz to warto poprawić swój wynik punktowy, który decyduje o przyznaniu lepszego Trofeum.
Klikając na dany etap na mapie świata dostajemy podobny obraz jak ten wyżej, z tym zastrzeżeniem, że screen robiłem z etapu który już ukończyłem, więc wszędzie widać jakie trofea,
Po prawej stronie, klikając na dane kołko oznaczające poziom, widzimy wymagania jakie musimy spełnić grając na nim, są to zadania bez których ukończenia nie zakończymy z powodzeniem poziomu. Przykład poniżej:
Ulepszenie bohatera
W Stylish Sprint 2 możemy za zdobyte w grze monety ulepszać naszego herosa. W zakładce „Stats” możemy ulepszyć na nowe poziomy bohatera, a każdy poziom zwiększa jeden z czterech atrybutów. Jak widać na obrazku poniżej określony jest maksymalny poziom postaci, jego atrybuty wraz z ich maksymalnym poziomem, plus mamy informacje o zysku z ulepszenia jak i o jego koszcie.
Zakładka „Flying” pozwoli nam ulepszyć umiejętność latania naszego bohatera, a w „Action” zwiększymy jego skuteczność ataku.
Jednak to co napisałem powyżej okazuje się nie być jedynym sposobem na wzmocnienie naszego herosa, gdyż poprzez zakup nowego ubrania (jak wiemy ludzik jest czarny i praktycznie nagi – chyba?) możemy zwiększyć jego atrybuty jak i udoskonalić umiejętności. Co powiecie na to, aby wasz bohater zamiast czarnego kombinezonu wyglądał jak na zdjęciu poniżej?
Oznaczenia z górnego menu gry
Diamenty (3) – jest to waluta premium, posłuży nam głównie do doładowań monet, jeśli uznamy , że mamy ich za mało. Możemy nimi odnowić natychmiast naszą energię (Gwiazdy) pozwalając tym samym sobie na jeszcze dłuższą zabawę. Diamenty również posłużą nam do odblokowania/zakupu nowych postaci.
Niestety najwięcej gemów możemy zdobyć po prostu je kupując w grze, ale ich niewielkie ilości można także zarabiać w trakcie normalnej gry, jednym słowem kilka sztuk diamentów zawsze da się zdobyć za darmo, ale w porównaniu do wysiłku jaki musimy w to włożyć ich ilość jest naprawdę mizerna, przez co uważam grę Stylish Sprint 2 za zwykłe Freemium z mocnym naciskiem na sprzedaż diamentów.
Pierwszym sposobem na darmowe gemy jest wykonywanie akcji pozwalających na odhaczenie kolejnych osiągnięć w zakładce „Achievement”.
Innym sposobem na ich zdobycie jest wykonywanie dziennych zadań, wyzwań które przed nami stawia gra, a za które w większości wypadków jedynie wypadają złote monety. Ale cóż, tak to już bywa, zawsze ten jeden lub dwa diamenciki wpadną za zadanie na nasze konto, oczywiście o ile uda nam się je wykonać.
Każdy nowy poziom również przyniesie nam w nagrodę jeden diament. Możemy również zdobyć gemy 4 i siódmego dnia w bonusie za systematyczne logowanie.
Monety (2) – złote monety to najbardziej powszechna waluta w grze, głównie dlatego, że zdobywamy je praktycznie na każdym kroku, czy to w zadaniach czy też po ukończeniu kolejnego poziomu gry, a nawet etapu. Dostępne są także w dużych ilościach jako nagroda za osiągnięcia, podobnie jak i diamenty.
Dzięki monetom możemy zwiększyć statystyki naszego bohatera, czyli prędkość, wytrzymałość, staminę albo skok. Każdy nowy poziom zwiększa jeden z wymienionych atrybutów o ileś tam punkcików, nie ma tutaj zasady. Za te świecące monetki ulepszymy także skille naszych bohaterów, u pierwszego z nich będzie to oczywiście umiejętność latania. Dzięki ulepszeniom możemy latać znacznie szybciej i dalej. Drugą umiejętnością jest zazwyczaj atak, który pozwala nam pokonać wrogie potworki stające na naszej drodze, gdy próbujemy uporać się z kolejną misją. W tym przypadku każde ulepszenie prowadzi do zwiększenia zasięgu ataku, odległości z jakiej możemy rozpocząć natarcie, aby jeszcze pod koniec trafić we wroga.
Najdroższą inwestycją będą oczywiście ubrania, ale o nich napiszę nieco później.
Boostery, które mamy możliwość kupić przed rozpoczęciem zabawy także opłacimy w monetach, do najtańszych nie należą, ale pomogą nam zdobywać więcej punktów itd.
Doświadczenie (EXP) (1) – za każdym razem jak przejdziemy nowy poziom zdobywamy w nagrodę nieco doświadczenia, które pozwala nam podnosić swój poziom, a co za tym idzie odblokować kolejne bonusy, czy też inne przedmioty jak ubrania itd.
Gwiazdy (Zółte) (4) – ten rodzaj gwiazdy to tak naprawdę nic innego jak coś ala energia, którą zużywamy za każdym razem jak rozpoczynamy grę na danym poziomie. Na początku mamy jej maksymalnie 10, ale tą pojemność można zwiększać. Póki co jedynym znanym mi sposobem na zwiększenie ilości żółtych gwiazd jest zakup ich za diamenty. Energia odnawia się w pełni za każdym razem jak zdobędziemy nowy poziom (odpowiednią ilość doświadczenia).
Gift Points (5) – tajemnicza waluta, która może przysporzyć nieco problemów jeśli próbujemy rozwikłać jej przeznaczenie. Codziennie za samo logowanie otrzymujemy 20 tych punktów, ale mając znajomych w grze, dzięki połączeniu z kontem Google i Facebookiem, możemy im wysyłać Gwiazdy, za co otrzymamy 10 GP, pomagać im na wiele innych sposobów za co także otrzymamy pewną ilość GP. Niekiedy te punkty przyznawane są losowo, nawet podczas gry. Na koniec rundy można zdobyć ich 5 sztuk chwaląc się na swojej ścianie na Facebooku ostatnim wynikiem.
Gdy uzbieramy 100 Gift Points możemy kliknąć na zieloną ikonkę przy ich ilości i odblokuje się możliwość zakręcenie jednorękim bandytą. Tam przy odrobinie szczęście można wygrać spore ilości Złotych Monet, cenne bonusy a nawet diamenty.
Bonusy i boostery
Boostery – możemy je kupić tuż przed rozpoczęciem zabawy za zebrane w trakcie gry monety. Pozwalają nam na zdobycie dodatkowych bonusów, które na pewno będą miały znaczący wpływ na końcowy wynik punktowy.
Są one jednorazowego użytku i dla przykładu za 900 monet kupimy bonus zwiększający o 20% poziom Staminy w trakcie trwania całej rundy albo jednorazową ochronę przed potworami. Za 1800 monet możemy kupić dobie drugą szansę, dzięki Revive i gdy w takcie rundy spadniemy albo zginiemy przez potwora to zostajemy automatycznie wskrzeszeni. Niekiedy przydaje się również bonus dający nam podwójną ilość doświadczenie – „Double Experience”.
Surowce zbierane w trakcie gry
Niebieskie, zielone i czerwone klejnoty (wyglądają jak diamenty) – mówię tutaj o tych przedmiotach/klejnotach, które zdobywamy w tracie gry, porozrzucane są one po planszy i możemy w trakcie biegu je zbierać. Dają nam one różną ilość punktów i chcąc mieć jak najlepszy wynik na końcu musimy ich zebrać maksymalnie jak najwięcej. Każdy kolor daje inną ilość punktów, najmniej bo 100 dają niebieskie klejnoty, 150 zielone, a czerwone dodadzą nam aż 200. Prócz zwiększania ilości punktów nie zauważyłem ich innego wpływu na rozgrywkę.
Żółte, Niebieskie i Czerwone gwiazdy, nie mylcie tych żółtych z energią opisywaną powyżej. Owe gwiazdy, podobnie jak klejnoty, zebrane w trakcie gry zwiększają naszą ilość punktów, ale jeśli uda nam się zdobyć raz za razem gwiazdy jednego koloru to włącza się dodatkowy bonus jak choćby podwójna ilość punktów, monet czy doświadczenia.
Złote i srebrne monety – pojawiają się dość często na naszej drodze i zbierając je możemy liczyć na bonus złotych monet na koniec poziomu. Oczywiście srebrne monety dają ich znacznie mniej, ale występują częście na danych poziomach, tak czy inaczej warto zbierać je wszystkie.
Walka z potworami
Jeśli myślicie, że w Stylish Sprint 2 będziecie tylko bezmyślnie biegali po planszach i nic wam nie grozi to się mylicie, gdyż potwory ze zdjęcia poniżej czekają na takich głupców jak wy, którzy zaślepieni pewnością siebie nadziewają się na ich kolce.
Jedynym sposobem na uniknięcie ich ostrych jak brzytwa koców jest ich omijanie albo użycie przycisku „Action” co oznacza realną walkę. Jednak walka polega poprostu na pojedynczym ataku. Niekiedy są poziomy, które wprost wymagają od nas, aby nie walczyć z nimi, ale je omijać, inne wprost przeciwnie. Czytajcie za każdym razem zadania przed jakimi stawiają was kolejne levele.
Gratuluje, właśnie zakończyłeś poradnik dla początkujących do gry Stylish Sprint 2, więc znasz już podstawy i wiesz jak grać. Zabieraj się już do kontynuowania zabawy, a może w przyszłości porównamy swoje wyniki w grze.