Race Track Rivals jest nową grą na Facebooku wprost ze stajni studia Digital Chocolate. W odróżnieniu do innych tytułów z tej firmy nie jest to aplikacja strategiczna, wprost przeciwnie jest to gra wyścigowa 3D pozwalająca nawet graczom na tworzenie własnej zawartości i na czas pisania recenzji znajduje się w fazie otwartych testów beta. Gra Race Track Rivals jest prostą zarówno w budowie jak i pod względem gameplay’u oferującą nam szybką i asynchroniczną rozgrywkę. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj edytor tras, który jest dla nas dostępny dopiero po uzyskaniu czwartego poziomu, ale zobaczycie jak szybko go wbijecie, nie ma czym się przejmować.
Recenzja gry Race Track Rivals
W trakcie wyścigu sterowanie nie powinno dla nas stanowić większego wyzwania, używamy tradycyjnie klawiszy strzałek, spacji do hamowania i Z jako turbo. Jednak z nitro nie poszalejemy, jest ono ograniczone, ale doładować je można na trasie, takie świecące na błękitny kolor punkty, łatwo je zauważyć. Na każdej trasie zmierzymy się z trzema innymi graczami, gdzie czekają na nas zawsze trzy okrążenia. Jednak jak wspomniałem, wyścigi są tutaj asynchroniczne, czyli nie ścigamy się z innymi w czasie rzeczywistym.
Gry o wyścigach
Nasi przeciwnicy to tylko samochody duchy, nie ma żadnych kolizji z nimi, więc nie musimy bać się o zderzenia, a my, aby z nimi wygrać musimy pobić ich rekordy na wybranej trasie. Choć to dziwne rozwiązanie, ale ma swój sens, nie musimy dzięki temu oczekiwać po kilkanaście minut na przeciwników i od razu wchodzimy do zabawy. Bez względu na porę dnia i nocy zawsze mamy z kim zagrać. Po każdym wyścigu możemy naszych przeciwników oznaczyć jako „rywali”, co pozwoli nam śledzić ich poczynania, rozwój i w przyszłości częściej spotykać ich na różnego rodzaju trasach.
Pomiędzy wyścigami w grze o samochodach Race Track Rivals możemy odwiedzać różne miejsca, w których czeka na nas masa różnych opcji. Gracz może ulepszać swoje autko, dodawać do niego nowe części i decydować o jego wyglądzie, a nawet dokupywać boostery. W laboratorium można badać nowe części i typy samochodów, albo odblokować inne opcje. W trakcie wyścigów nasze autka się zużywają, więc co jakiś czas warto je naprawić we własnym warsztacie. Jeśli nasze autko zepsuje się na dobre to póki go nie naprawimy to się nim nie pościgamy.
Gry wyścigi po mieście
Naprawa zajmuję określony czas, a w tracie prac nad autem nie możemy ono być przez nas używane, ale zawsze ten proces można przyśpieszyć za pomocą waluty premium. Na początku gry mamy tylko jedno autko do dyspozycji, więc nie zdziwcie się jeśli ciągle będziecie widzieć ekran, który zachęcać będzie do zakupu waluty premium. Dlatego jak najszybciej warto zdobyć drugi samochód, gdyż tak w razie potrzeby możemy szybko go przełączyć i dalej cieszyć się zabawą. Sami zobaczycie jak z biegiem czasu nasz garaż wypełni się setkami aut.
Edytor wyścigów w Race Track Rivals jest komponentem dzięki któremu gracze mogą tworzyć własne wyzwania i publikować je dla innych. Pisząc wyzwania mówię o trasach, warunkach wyścigów, a nawet możemy ustalać odpowiednie nagrody za wygraną, albo za konkretne miejsce.
Wyścigi gokartami
Tutaj warto wspomnieć, że nawet w normalnych wyścigach nie ma przegranych, za każde miejsce zdobywamy jakąś nagrodę, oczywiście proporcjonalnie dużą do zajętego miejsca.
Tak czy inaczej Race Track Rivals jest nawet niezłą grą i w dodatku praktycznie została w całości przetłumaczona na język polski. Asynchroniczna rozgrywka sprawdza się tutaj idealnie i pozwala graczowi zaangażować się w wyścigi na długi czas. Można by było jednak usunąć te ciągłe informacje o konieczności naprawy auta, troszkę to frustrujące, ale co poradzić? Wydawcy muszą na czymś zarabiać.
Uwaga: Gra została zamknięta.
[youtube id=”PMBdQ8zBAy4″ width=”673″ height=”356″]