Przemierzając internetowe szlaki, można odkryć krainę, w której życie toczy się własnym, osadzonym w klimacie fantasy rytmem. Mam na myśli polską grę online o dźwięcznej nazwie Margonem.
Jest to gra z gatunku MMORPG, której bardzo dużą zaletą jest możliwość prowadzenia rozgrywki bezpośrednio w przeglądarce. Nie musimy nic instalować, by móc cieszyć się zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia czy poznawaniem kolejnych lokacji. Mimo, że początki tej gry sięgają 2006 roku, jej twórcy nieustannie ją rozbudowują i udoskonalają. Niektórych może razić „płaska” grafika 2d, ale według mnie jest to jej duży plus. Dzięki temu gra nie męczy ani nas, ani naszego komputera i stanowi świetną odskocznię od wszechobecnych gier z grafiką 3d.
Opis gry Margonem
Margonem jest to gra, w której możemy wcielić się w przedstawiciela jednej z sześciu profesji: wojownika, tancerza ostrzy, paladyna, maga, tropiciela lub łowcę. Wybór nie jest łatwy, gdyż każda z nich ma swoje zalety i wady, ale najważniejsze jest to, że podjęta decyzja w żadnym stopniu nie ogranicza naszych możliwości i szans na ciekawą zabawę. Każda z profesji walczy charakterystycznymi dla siebie broniami i z wykorzystaniem określonych umiejętności, które pogłębiane są wraz z rozwojem postaci. Ekwipunek kupujemy w sklepach lub zdobywamy walcząc z potworkami.
Margonem to świat pełen kolorów, pięknych krajobrazów oraz groźnych stworów. W miastach, których jest w tej krainie kilka spotykamy wielu NPC, od których dowiadujemy się ciekawych rzeczy dotyczących krainy, w której przyszło żyć naszej postaci oraz otrzymujemy do wykonania kolejne misje. Dzięki nim zdobywamy doświadczenie, Punkty Honoru, złoto, a czasem itemki będące świetnym uzupełnieniem ekwipunku naszej postaci. Przemierzając ścieżki tej rozległej krainy, co rusz spotykamy na swojej drodze nowych przeciwników, z którymi możemy toczyć mniej lub bardziej krwawe potyczki. Oprócz walk z potworami, możemy uczestniczyć w pojedynkach z innymi graczami. Możemy skupić się na zdobywaniu cennych przedmiotów z wielu dostępnych w tej grze elit, herosów czy tytanów.
Sposób rozgrywki zależny jest od naszych upodobań. Możemy grać samodzielnie, albo tworzyć drużyny z innymi graczami. Ciekawą opcją jest założenie własnego klanu, w którym będziemy skupiać osoby w podobnym wieku czy zbliżonych zainteresowaniach. Możemy też dołączyć do jednego z już istniejących. Niektóre z nich posiadają indywidualne outfity, co sprawia, że ich członkowie są z daleka rozpoznawani przez pozostałych graczy.
Kontakt z innymi graczami możliwy jest poprzez łatwy w obsłudze czat, który ma oddzielne karty do rozmów ogólnych, prywatnych i grupowych. Miejscem do prowadzenia ciekawych dysput oraz wyszukiwania potrzebnych nam informacji jest forum podzielone na różne działy tematyczne.
Na koniec wspomnę o bardzo istotnej rzeczy: Margonem jest grą darmową – nie wymaga od nas angażowania środków pieniężnych. Istnieje, jak w wielu innych grach, odrębna waluta – Smocze Łzy (nabywa się je poprzez PaySafeCard, przelewem lub za pomocą SMS), dzięki którym można uprościć niektóre elementy, ale nie są one niezbędne, by dobrze się bawić i bezproblemowo kontynuować rozgrywkę.
Macie jakieś odpowiedzi do zadania „Róża Pamięci” w Margonem?
Co jest niezbędnym składnikiem potraw gotowanych przez rybaka Jeremiego? – Ryba
Autor „Tajemnicy twierdzy mnichów”? – Skryba Jorgend
Miasto,które wzniosło jako pierwsze mury – Ithan
Jak zwał się barbarzyńca zaprzyjaźniony z Don Korniszonem? – Wolmar
Jakie stwory spotkał Kartezjusz w jaskini, które lubia koninę – darhouny było tez o Eder, ale to proste ,coś jakie miasto zamieszkują złodzieje i oszuści
Imię największego Margonemskiego gada, niewymienione w księdze Fauna Margonem – Introprodar
Allium Ursinum to łacińska nazwa jakiej rośliny? – czosnek niedźwiedzi
Imię wybranki Korniszona – Dulczemyna
Duch w kuchni – Aldo Tuor Aldarion
W lato koniecznie schłodzone, zimą możesz zrobić z niego grzańca – Piwo
Jeden z czterech bogów należących do tellarów? – Ermos
Znak chroniący adeptów w Andarum – Irath
Kogo pokonał Korniszon – Jabberwock
Kto przywitał Trojnaloka – Presztrek