The Mighty Quest for Epic Loot to stworzona przez studio Ubisoft (Anno Online) gra fantasy MMO, w którą zagramy za darmo na Naszych pecetach. Łączy w sobie elementy typowe dla „dungeon crawler” jak i „tower defense”. W grze możemy zbudować swój zamek, trenować potwory (jak zwykłe jednostki w grach strategicznych) i atakować zamki innych graczy, albo bronić swoich terenów przed licznymi inwazjami. Gdy tylko zaczynamy swoją przygodę dostajemy postać, którą szczegółowo można personalizować za pomocą szerokiej gamy ulepszeń, dodawać jej nowy ekwipunek i szkolić w różnego typu umiejętnościach.Jednak zarówno nowe skille jak i same jednostki zostają nam stopniowo odblokowywane poprzez zdobywanie kolejnych punktów doświadczenia, a źródłem expa będzie przede wszystkim walka. Wszystko wydaje się być takie sama jak w 99% innych, dostępnych gier online, więc czym The Mighty Quest for Epic Loot wyróżnia się spośród konkurencji?
Chyba najlepiej zacząć od krótkiej historii królestwa Opulencia!
Mieszkańcy tejże krainy słyną z miłości do biżuterii, metali szlachetnych, zaczarowanych mebli, bezcennych materiałów i wszystkiego co da się zbierać i ładnie błyszczy. Panuje tutaj praktycznie nieustanny konflikt między sąsiadami, a bohaterowie walczą tutaj za swoje „szlachetne” przekonania, bo co jest cenniejsze od rzeczy, którą możemy ukraść bliźniemu?
Pogoń za coraz to większym i cenniejszym łupem trwa od wieków, byle by coś lśniło w słońcu i musi być już Nasze, liczy się kasa, możliwość jej wydawania i słowo „Mieć”.
Jeśli chodzi o sam gameplay to Mighty Quest jest pod tym względem niemalże w 100% podobny do Torchlight czy Diablo. Mamy oczywiście widok izometryczny, wszystko widzimy od góry, gracze prowadzę swoją postać poprzez tunele, komnaty i unikają pułapek jak i pokonują wiele przeszkód, a przy okazji muszą zmierzyć się z hordami wrogów. Tak czy inaczej większość czasu będziemy grali przy użyciu myszki używając okazjonalnie niektórych klawiszy na klawiaturze.
Wielka prostota przejawia się również w projekcie oddzielnych dungeonów, każdy jest tak jakby oddzielną instancją z zestawem zadań i misji. Niektóre do przejścia wymagają kilkugodzinnego kombinowania, pewnej strategii podczas gdy inne przejdziemy w kilka minut. Dodatkowo każdy loch nagradza nas za to, że pokonamy go w ciągu określonego czasu i dodatkowo wykonamy wymagania poboczne, w sumie jeśli spełnimy wszystkie warunki to dungeon ukończony zostanie na maksymalnie trzy gwiazdki – co oznacza największą możliwą z nagród za jego przejście.
Jak sama nazwa gry sugeruje – Epic Loot – Nasze zadanie to przede wszystkim zbieranie złota i przedmiotów (ekwipunku i innych rzadkich okazów), które wypadają jako „loot” z zabijanych potworów. Nieco wyprodukujemy sami, ale chyba najlepiej jest coś wygrać, zdobyć i przy okazji kogoś ograbić – jest ryzyko to i jest zabawa. Znajdziemy tutaj również mnóstwo zapożyczonych systemów z innych gier, w Farmville budowaliśmy własne farmy, a tutaj możemy tworzyć w czasie rzeczywistym własne dungeony, gdzie przy użyciu złota można stawiać kolejne struktury, czy kupować bardziej, albo mniej skuteczne pułapki.
Mighty Quest for Epic Loot wizualnie nie zachwyca, wygląda jak typowa produkcja z najniższej półki (no dobra może przesadziłem). Nie ma tutaj jakiegoś wielkiego WOW, ale nie brakuje tutaj żywych kolorów podobnych do tych jakie widzimy w nowych kreskówkach. Jeśli chodzi o efekty to wyglądają świetnie i chyba najbardziej to widać podczas akcji, gdy jesteśmy z każdej strony otoczeni przez armię wrogów.
Ogólnie rzecz biorąc gra Mighty Quest jest hybrydowym MMO, ale nie nadaje się dla bardziej hardcorowych graczy. Na pewno zajmie Wam wiele godzin, choć osobiście widziałem dużo lepsze produkcje, również darmowe, ale co kto lubi – mimo wszystko gorąco polecam.
Wymagania systemowe:
Minimalna konfiguracja
– OS: Windows® XP SP3 / Windows Vista® SP2 / Windows® 7 SP1
– Processor: Intel Pentium IV 3.00 Ghz or AMD Athlon64 3000+ @ 1.8 Ghz
– Memory: 2 GB Windows XP / 1.5 GB Windows Vista – Windows 7
– Graphics: 256 MB DirectX®9 / GeForce 8600GT
Uwaga: Karty Radeon HD nie są obecnie wspierane