Dziś powiem Wam jak grać w Let’s Hunt na Naszej Klasie, gdzie znajdziecie ją za darmo i co najważniejsze po polsku. W naszym poradniku możecie odnaleźć wszelkie podstawowe informacje na temat gry, dowiecie się jak zdobywać monety czy banknoty, a nawet jak odnawiać szybko energię, aby być w gotowości do nowych polowań. Gdybyście mieli dodatkowe pytania to służę pomocą, zadajcie je w komentarzach na dole, a odpowiem tak szybko jak to tylko możliwe.

Regiony i lokacje

W grze Let’s Hunt jak dobrze wiecie głównym celem są kolejne polowania, czy to na jelenie, sarny czy lisy, a nawet niekiedy na lecące spokojnie kaczki. Wkraczamy tam na teren zwierząt, gdzie górują lasy, rzeki, łąki jak i wiele innych elementów, które ułatwiają się naszym ofiarom skrycie przed myśliwskim okiem lunety. Łatwo nie będzie, ale praktykę zaczniemy od pierwszej lokacji, czyli Gór Harzu. W każdym miejscu mamy dwie opcję polowań, albo możemy skupić się na misjach, albo ruszyć na wolne polowania.

Spójrzmy na mapę regionu Europa Środkowa gry:

obszary polowania

Ikona gwiazdy – to misje jakie musimy wykonać, aby przejść do kolejnego obszaru, tutaj oznaczonego numerem 2. Wystarczy najechać myszką na gwiazdę, aby zobaczyć nasze postępy:

postępy misji

Jak widać ukończyłem 20 z 30 dostępnych misji i jesli ukończę wszystkie 30-ci to odblokuje się drugi obszar. Dodatkowo każda kolejna misja może nam odblokować nowe zwierzęta, na które będziemy mogli zapolować.

Ikona jelenia – to tzw. swobodne polowania, w których zapolujemy na rzadkie okazy, a przy okazji zarobimy nieco pieniędzy (monet).

swobodne polowania

Pierwszy region, w którym aktualnie się znajdujemy, czyli Europa Środkowa dzieli się na wspomniane obszary (lokacje): Góry Harzu, Jezioro Bodeńskie, Transylwania i Tatry.

Skuteczne celowanie i sterowanie

Czy to podczas misji czy w swobodnych polowaniach sterowanie przebiega identycznie. Do gry używamy jedynie myszki, klawisza prawego i lewego, więcej nasz wirtualny myśliwy nic nie potrzebuje. Prawym przyciskiem włączamy zoom, czyli lunetę, dzięki czemu znacznie przybliżamy cel i łatwiej jest nam wycelować. Lewym zaś po prostu strzelamy, jednak wybranie odpowiedniego momentu na strzał wcale nie jest takie proste. Inna bajka jest, gdy zwierzyna się nie porusza i taka skubiąca trawę, niczego nie świadoma sarna to łup idealny. Jednak rzeczywistość jest nieco brutalniejsza, zwierzęta nie stoją w miejscu i w dużej ilości przypadków biegają zmieniając często kierunek poruszania się i zanim zdążymy dobrze wycelować to znikają w gąszczu krzewów i drzew.
W Let’s Hunt musimy pamiętać o dwóch sprawach: o wycelowaniu jak i miejscu (części ciała) w które chcemy trafić swoją ofiarę. Dlaczego o tym wspominam? Otóż twórcy gry opracowali mechanizm celowania, który pozwala nam zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia przez długość czasu celowania. Może to brzmi śmiesznie, ale jak tylko skierujemy sztucer w kierunku np. sarny widzimy duże białe, przerywane koło, które po chwili się zwęża zmieniając swój kolor na zielony i wtedy właśnie, gdy jest najwęższe powinniśmy strzelać, nie ma szans, abyśmy nie trafili.

Jeśli jednak wspomniane koło jest oznaczone na czerwono to oznacza, iż nasz cel jest poza zasięgiem i nie ma sensu tracić kul.

Druga sprawa to miejsce trafienia. Sprawdźcie również na dowolnej sarnie, strzelcie gdziekolwiek w nią, zobaczycie, że życia jej nieco ubyło, ale nie padła. Teraz wycelujcie w głowę i oddajcie strzał – padła za pierwszym razem? Tak! I o tym mówię, strzelając w głowę, w płuco albo serce położycie każde zwierzę jednym strzałem. Oczywiście dużo także zależy od rodzaju użytej broni, od tego jak wiele zadaje obrażeń itp. Jednak pamiętać należy zawsze o czułych punktach, to także wymuszą na Was kolejne misje, w których zostaniecie proszeni, aby ustrzelić choćby dwa lisy trafiając je w czuły punkt.

Przykład niewłaściwego celowania:

kaczka jak nie celować

Wątpię, aby ktoś kto tak wycelował ustrzelił tą kaczkę, za to obrazek poniżej prezentuje właściwe celowanie i radzę zwracać uwagę na wspomniane wcześniej zielone koło:

właściwy moment na strzał

Broń i ulepszenia

Głównie podczas wykonywania misji spotkamy się z prośbami o ulepszenie, bez modernizowania broni nie będziemy mieli dostępu do kolejnych misji. Gdy spróbujemy wykonać jedną z takich misji pokaże nam się okno jak poniżej:

ulepszenia broni1

Na tym przykładzie widzimy, że kolejne zadanie wymaga ulepszenia celności do 200 punktów w aktualnie używanej broni. Takie wymogi stawiane są nam przez grę głównie dlatego, że kolejne zadania są bardziej wymagające, ciężej trafić jest zwierzynę, gdyż porusza się znacznie szybciej itp.

Jednak prócz celności mamy kilka innych komponentów w każdej broni, które możemy ulepszać:

  • Obrażenia – wskaźnik zwiększymy przez zakup nowego zamku czy nowej lufy i tłumika.
  • Zasięg – ulepsz zamek albo lufę.
  • Celność – ulepsz łoże broni.
  • Szybkość namierzania – ulepsz łoże broni.
  • Przybliżenie – kup nowy celownik.
  • Pojemność magazynka – ulepsz magazynek.
  • Wyciszenie – ulepsz tłumik.

dostępne ulepszenie

 

Misje i zadania

Każda misja dostępna w grze dzieli się na dwie części. Pierwsza to zadania jakie mamy wykonać, w których możemy spotkać się z prośbą o zabicie dwóch konkretnych zwierząt, albo kilku dowolnych. Ważne jest, aby dokładnie czytać jakie mamy zadanie, bo to że należy zabić dwie sarny może nas zmylić, zabijemy je i nic się nie dzieje, a czas jak wiecie mamy ograniczony na wykonanie misji o czym informuje nas pasek na dolnej części ekranu. No dobra, zabiliśmy dwie sarny, więc czemu zadanie nie zaliczone? Czytajcie do końca, pewnie pisało tam, że sarny mają być dwu gwiazdkowe, albo jednogwiazdkowe itp. Nas obrazami takich zwierząt widoczne są gwiazdy, ich ilość wskaże nam właściwy cel i to na nie powinniśmy zapolować, a nie tracić czas na inne, zwykłe sarenki. Inną możliwością może być to, że kazano nam w zadaniu zabić owe sarny trafiając je w płuca, serce albo głowę. I tutaj uczulam was aby dokładnie wczytać się w zadania.

wymogi misji

Drugą częścią każdej misji jest wymagana broń, ale to omówiłem już podczas opisywania broni we wcześniejszej części poradnika.

Nagrody z misji

Nagrody z misji są różne, głównie zdobywamy doświadczenie i monety. Ale niekiedy także odblokowują się nam nowe zwierzęta, co oznacza że właśnie na nie w przyszłych misjach przyjdzie nam się polować.

Jak zdobywać monety?

Monety w Let’s Hunt można zdobywać podczas wykonywania misji jak i otrzymywać w nagrodę za swobodne polowania. Monet używamy do kupowania ulepszeń jak i niektórych rodzai broni.

Jak zdobywać banknoty?

Banknoty to waluta premium w grze i ich głównym źródłem jest kupno za realne pieniądze, ale najpierw musimy kupić eurogąbki. Tak czy siak nie opłaca się to. Za darmo dostajemy po jednym banknocie za każdy nowy poziom jak i czasami, ale bardzo rzadko z kolejnych misji i polowań.

Przydadzą się nam do kupowania broni premium jak i ulepszeń jeśli brakuje nam na to monet.

Jak zdobywać energię?

Energia w Let’s Hunt potrzebna jest jeśli chcemy ruszyć na misje czy na dowolne polowanie. Maksymalnie możemy mieć sześć punktów energii na koncie i każdy z nich odnawia się do pięć minut. Korzystając z banknotów możemy odnowić wszystkie życia natychmiastowo i póki co oprócz czekania i banknotów nie ma darmowych opcji na zdobycie energii w grze.