W grze przeglądarkowej Goodgame Cafe (od twórcy Goodgame Big Farm) wcielimy się w role właściciela i równocześnie menadżera własnej restauracji, gdzie przede wszystkim zajmiemy się naszą kuchnią no i co za tym idzie gotowaniem. Na początku zabawy przywita nas ciekawy tutorial, który poprowadzi nas przez trudy otwierania własnego biznesu.
Warto więc uważnie podążać za wszystkim co wskazuje nam strzałka samouczka. Jeśli już mamy sprzęt, pracowników i całą resztę to teraz najwyższa pora, aby otworzyć pierwszy raz naszą książkę kucharską, którą znajdziecie w dolnym menu. Otworzenie książki i zapoznanie się z przepisami wcale nie oznacza, że zaczęliśmy pracę, bez kuchenki tutaj ani rusz. Jak to bywa w takich książkach to mamy wiele różnorakich potraw, ale najbardziej w nich będzie interesowała nas lista składników potrzebnych do ich przygotowania. Niestety jeśli jakiegoś nie posiadamy na składzie to przepis będzie w stanie nieaktywnym, co oznacza tyle, że nie zrobimy danej potrawy dopóki nie dokupimy brakujących rzeczy.
Opis gry Goodgame Cafe
W grze Goodgame Cafe wszystko do potrzebujemy, a czego nie mamy, kupimy w sklepie gry, tam również możemy sprzedać te, które nie będą już nam w ogóle potrzebne. Otwierając naszą lodówkę szybko możemy podejrzeć stan liczbowy każdego składnika, a te odkryte przez Nas na początkowym etapie będą dla Nas zawsze pod ręką.
Jednak nie samym gotowaniem restauracja żyje i wziąć się musimy również za cały lokal, bo i od jego wyglądu będzie zależało czy klienci pozostaną czy uciekną z krzykiem przerażenia. Dlatego postarajmy się by to wszystko nie wyglądało jak przysłowiowa budka z piwem. W naszej restauracji będzie można umieścić potrzebne meble jak i inne meble użytkowe, plus w menu dekoracyjnym znajdziemy zakładkę „Poszerzenia”. Musicie jednak pamiętać, że podczas zmiany wyglądu całego lokalu wszystko ustają, klienci wychodzą, abyśmy mogli swobodnie działać.
Cała aranżacja jest niezwykle prosta i polega na systemie przeciągnij i upuść, co oznacza tylko jedno, że jeśli chcemy wstawić choćby stolik to możemy wybrać dowolne, wolne miejsce w przestrzeni użytkowej naszej restauracji. Jeśli coś z wyposażenia nam się znudzi to w ten sam sposób można przesuwać przedmioty do magazynu i tam poczekają na naszą decyzję, czy je zachować, a może sprzedać? Sprzedajemy wszystko także w ten sam sposób, ale w tym przypadku przesuwamy przedmioty na kasę. W tym samym menu znajdziecie także opcję rozszerzania naszej restauracji i właśnie do tego posłuży nam zakładka „Poszerzenia”. Kiedy już zakończymy pracę wystarczy zaakceptować zmiany zielonym przyciskiem i wracamy do pracy.
Popularność naszej restauracji
W Goodgame Cafe bardzo ważnym wskaźnikiem jest „popularność” i właśnie dzięki dobrej aranżacji wnętrza możemy go podnosić, wtedy będziemy wyżej w danym rankingu, ale spójrzcie również na tak zwany poziom luksusu, który także niechybnie zwiększy ów wskaźnik. Najciekawsze jest to, że kiedy uda nam się osiągnąć maksymalną wartość luksusu to już nigdy nie spadnie nam popularność, powtarzam nigdy – nawet, gdy nie będzie pracowała, nie będzie nic do jedzenia itp.
Gra Goodgame Cafe oferuje nam szeroki wachlarz zadań, które można wykonywać samodzielnie, ale również wraz z naszymi znajomymi. Szukajcie skrótu „Co-op”, który pozwoli nam właśnie we współpracy z innymi wykonywać dane questy. W tym trybie po prawidłowym ukończeniu wszystkich czynności mamy szansę na naprawdę imponujące nagrody . Każde zadanie ma określony czas na wykonanie, ale i ograniczone miejsce na uczestników. W danej chwili możemy brać udział w wyłącznie jednym takim zadaniu, ale zarówno możemy dołączać do tych stworzonych przez innych graczy jak i mamy możliwość rozpocząć je sami.
Zarobić, ale lepiej dorobić
Oczywiście można nieco dorobić w grze dlatego ważna jest także nasza reklama, naszych usług, a zrobimy to chociażby na tablicy, gdzie wybrać można znak zapytania. Jest też szansa, że ktoś może nas zatrudnić w swojej restauracji, gdzie będziemy pracować na stanowisku kelnera, czyli czynności jakie wykonamy będą niezwykle proste, wystarczy donosić potrawy klientom, a po wszystkim wskoczyć na zmywak i posprzątać. Za taką pracę otrzymamy punkty doświadczenia i cafe dolary.
Ciekawą funkcją w grze Goodgame Cafe jest tak zwany piekarz muffinów, z którym można zagrać i to o nie małą stawkę, bo jeśli nam się poszczęści to włożoną pulę złota i cafe dolarów podwoimy, a nawet potroimy. Innym sposobem na szybko wzbogacenie jest koło fortuny, choć tutaj głównie dostaniemy dekoracje, doświadczenia, ale nie zabraknie również złota. Kołem fortuny zakręcimy tylko jeden raz.
Z elementów społecznościowych mamy możliwości zapraszania innych graczy do grona znajomych, ale również możemy odwiedzać restauracje przyjaciół, gdzie zobaczymy wszystko na temat jej właściciela, o jego osiągnięciach itp. Kiedy jednak będziemy czuć się zbyt samotni to będziemy mieli możliwość nawiązywania nowych znajomości poprzez wysyłanie zaproszeń. To jak ChefVille czy powyższa aplikacja? Co wybieracie?