Fashion Dream to społecznościowa gra na Facebooku przeznaczona dla dziewczyn zakochanych we wszystkim co związane z wielkim światem mody, którym przebieranki online sprawiają wielką przyjemność i mogą przed takimi grami przesiadywać dzień i noc. Fakt, że podobnych gier jest cała masa w sieci, ale może i Fashion Dream zasługuje na jakąś szczególną uwagę z naszej strony? Zobaczmy, postaram się Wam przybliżyć ten tytuł jak tylko najlepiej potrafię.
Zaczynamy swoją przygodę jako właściciel/ka małego sklepu z ubraniami, w który inwestujemy pieniądze, przyjmujemy i dostarczamy zamówienia jak i staramy się wykonywać różnego rodzaju zadania. Jak zwykle w sklepie jest pełno różnego stylu ubrań, które przyciągają nasz wzrok barwami i wymyślnymi krojami. Będą bluzki, bluzy i bluzeczki, spodnie, spodenki i spódnice, do wyboru do koloru. Są także mniej i bardziej atrakcyjne towary, ale to co my wystawimy na półkach będzie zależało od głębokości naszych kieszeni, wirtualnych kieszeni oczywiście. Jednak prawdziwy znawca mody, początkujący projektant nawet z błahych części potrafi stworzyć wykwintną kreację, która przyciągnie setki nowych klientów. W Fashion Dream jest masa przedmiotów, ubrań i akcesoria, ale te najlepsze są niewiarygodnie drogie, albo trzeba za nie zapłacić walutą premium – stać Was na to, aby włożyć prawdziwą kasę w casualową produkcję? Chyba nie, albo jeśli macie dzianych rodziców to kto Wam broni?
Dodatkowo, aby sprzedawać ciekawe kolekcje musimy zakupić licencję, inaczej nie pojawi się nic na naszych półkach co mogłoby przysporzyć nam sporej ilości gotówki. Licencję są drogie, a przychód z takich kolekcji stosunkowo niewielki, czy się opłaca? Zależy od punktu widzenia, sami zdecydujcie. Ale w większości wypadków spotkamy się z sytuacją, w której nie będzie nas stać na kolejne licencję i nasz biznes dosłownie stanie w miejscu. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak sprzedawać zwykłe ciuchy, albo włożyć wszelki swój czas w wykonywanie kolejnych zadań, to nam troszkę pozwolić zarobić. W dużej ilości wypadków musimy postępować według następującego schematu:
- Zamówić kilka rodzai ciuchów.
- Sprzedawać je jednoczenie.
- Sprawdzić co najszybciej zeszło z półek i co najwięcej dało nam dochodów.
- Później skupić się na tym najlepszym asortymencie.
Wydaje się to proste, ale trzeba niestety nie jeden raz nieźle się na główkować, aby z prostego sprzedawcy stać się milionerem sławnym w świecie mody.
Jednak w Fashion Dream najważniejsi są klienci! Nie wolno Wam o tym zapominać. Przychodzą i odchodzą, ale czy zadowoleni? Dlatego oprócz ładnych ciuszków zapewnijcie im odpowiednią ilość przymierzalni, dobrze rozłóżcie towar, aby wszystko co warto pokazać było widoczne i nie pozwólcie im wychodzić z pustymi rękami! Każdy szczegół potrafi przyciągnąć klienta, zmusić go do kupienia choćby jednej rzeczy.
Jednak pewne trudności w zdobyciu odpowiednich licencji, odchodzący z niczym klienci to wspaniale oddaje realia obecnie otwieranych sklepów odzieżowych. To jednym słowem dobra, choć nie pod względem grafiki symulacja prowadzenia sklepu.
Chcecie otworzyć własny biznes? Skupcie się najpierw na rozkręceniu wirtualnego interesu.