Deer Hunter Classic to prosta symulacja polowania stworzona przez Glu Games. Jednak jeśli nie potraficie przyglądać się na ginące zwierzęta, nawet te wirtualne, to nawet nie uruchamiajcie owej gry. Dziś powiemy Wam w skrócie jak grać, co robić na kolejnych polowaniach i gdzie szukać wymaganej pomocy. Na samym początku musimy zainstalować grę Deer Hunter Classic i na szczęście jest to o wiele łatwiejszy proces niż zdobywanie licencji na broń czy pozwoleń na polowanie w prawdziwym życiu.

Na starcie gry dostaniemy okno, w którym możemy zatwierdzić to, że chcemy otrzymywać powiadomienia o grze na Facebooku czy nie, ale pamiętajcie, że wielokrotnie w takich wiadomościach otrzymujemy darmową energię, albo potrzebne do polowania przedmioty, więc warto rozważyć to czy naprawdę nie zgadzać się na przyjmowanie takich powiadomień.

wybor broni na polowanie

Na początku przejdziemy krótkie misje szkoleniowe, skupcie się tutaj, a szybko pojmiecie zasady funkcjonowania rozgrywką.

Menu i interfejs

  • Na głównym ekranie gry widnieje przycisk Options (do włączania/wyłączania muzyki, powiadomień itp.).
  • Kiedy wciśniecie przycisk Play zobaczycie aktualne wartości wskaźników takich jak energia, poziom, kasa i złoto, posiadana broń (pierwsza i druga), statystyki broni i oczywiście będzie tam przycisk do wejścia do sklepu z bronią (Weapon Shop).
  • Back – powracamy do wcześniejszego ekranu.
  • Swap Out – pozwala nam na wybranie broni z tych, które już posiadamy i przypisanie ich do kategorii głównej (Primary) i zapasowej (Secondary).
  • Upgrade – możesz wydawać kasę na ulepszenia (albo złoto – walutę premium).
  • Weapon Shop – tutaj kupimy różnego rodzaju broń od karabinków po snajperskie, wielkie karabiny, shootguny czy pistolety.
  • Next – idziemy do ekranu wyboru mapy do polowania. Widzimy tam różnego typu polowania, a klikając w konkretną mapę zobaczymy takie informacje jak wymagana energia do wejścia na nią, cele, specjalne warunki, nagrody i wymagania.

cel misji

Każde polowanie stawia przed Nami kolejne wyzwania. W Contract Hunts mamy do upolowania kilka celi w określonym czasie. W Trophy Hunts spotkamy rzadkie zwierzęta, ale tutaj każde z nich musi zostać zabite przez konkretny rodzaj broni, więc należy się w nią wyposażyć przed rozpoczęciem polowania. Hunting Series to już tradycyjny styl polowania, gdzie liczy się dopadnięcie ofiary.

Nad przyciskiem Go Hunt mamy dodatkową ikonę, po kliknięciu której pojawiają się szczegóły na temat wymagań w danym polowaniu. Żółte oznaczenie mówi Nam, że nie posiadamy odpowiedniej broni do danego polowania, ale mimo wszystko możemy się na nie wybrać. Jednak czerwone powiadomienie (wykrzyknik) oznacza, że nie spełniamy wymagań i polowanie jest niemożliwe.

Możemy także przełączać obrazy pomiędzy różnymi regionami przeznaczonymi do polowań – Północna Ameryka, czy Kolumbia brytyjska. Jednakże, aby odblokować kolejny region musimy zakończyć wszystkie polowania – Trophy Hunts – we wcześniejszym regionie. Możemy również pobrać kilka nowych regionów jeśli mamy ochotę, są dostępne za darmo i mogą być ładowane jak tylko mamy dostęp do sieci.

Polowanie na zwierzynę w Deer Hunter 2014

W grze mamy dwa typy polowań (główne) – Hunting Series i Contract Hunt, ale zanim je omówię skupmy się na podstawach. Na początku każdego polowania pojawia się przypomnienie o celach. W prawym górnym rogu pojawią się specjalne warunki i dodatkowe wymagania dla danego polowania. Gdy taka ikona zaczyna świecić to jest to znak, że cel zamierza uciekać.

Po obu stronach ekranu gry mamy strzałki, które pozwalają nam się rozglądać dookoła. Może wydaje się Wam to niepotrzebne, ale niektóre ofiary nie zawsze pojawiają się bezpośrednio przed Naszymi oczami, trzeba się niekiedy rozejrzeć. Na dole, po lewej części ekranu znajduje się przycisk do celowania. Idąc w prawo widzimy dwa przyciski do specjalnych power-up’ów (kule wydrążone za pomocą których uzyskamy więcej punktów obrażeń i napój dla sportowców, który spowolni czas – coś jak w MaxPayne). Dalej mamy przycisk do przełączania broni, przycisk strzału, a nad nim znajduje się przeładowanie broni.

widok polowania

Na celowniku pojawia się Nam nazwa zwierzęcia, do którego aktualnie celujemy – informacje są jak najbardziej przydatne, gdyż pozwolą nam zidentyfikować cel i nie pomylimy się, a zabicie zwierzęcia, które nie było celem może zaalarmować główną ofiarę, która po prostu ucieknie.

Niektóre bronie oferują również możliwość użycia w nocy podczerwieni, która ułatwi namierzenie ofiary jak i jej identyfikację. Jednak musicie wiedzieć, że dla każdego polowania wprowadzono limity na użycie podczerwieni, ale przy pomocy specjalnych baterii można zwiększyć standardowe ograniczenie.

Rodzaje polowań:

  • Hunting Series – to podstawowy typu polowania, gdzie zazwyczaj ofiara pada jedno lub kilka zwierząt. Żadne zwierzę nie zrobi nic póki nie oddamy pierwszego strzału, więc macie nieograniczony czas na zaplanowanie sekwencji strzałów, aby ubić wszystkie.
  • Contract Hunt – tego typu polowania nie mają nic wspólnego ze strategią czy planowaniem. W nich liczy się szybkość reakcji. Wiele zwierząt porusza się dookoła, a my mamy ograniczony czas, aby zastrzelić wymaganą ich ilość. Powiem od siebie, że zwierzaki czasem naprawdę szybko się przemieszczają.
  • Trophy Hunt – tutaj musimy w danym regionie znaleźć rzadkie zwierzę i upolować je. Polowania przebiegają podobnie jak w Hunting Series, ale wymagania do nich są o wiele wyższe i niekiedy będziemy zmuszeni zapłacić za coś prawdziwą kasą. Jeśli skończymy wszystkie polowania tego typu w regionie to kolejne tereny zostaną Nam odblokowane.

typy polowań

  • Club Hunt – wraz z przyjaciółmi pracujemy zespołowo, aby ukończyć specjalne cele, a nagrody są tutaj całkiem pokaźne. Niestety tryb nie jest dostępny jeśli nie wykupimy Club Hunt Permit, pytanie czy warto poczynić takie zakupy, bo co jak się okaże, że zbyt mało graczy to zrobiło i nie będziemy mieli z kim się bawić? A tutaj trzeba wydać prawdziwe pieniądze.

 Porady i wskazówki

  • Skup się na wymagania danego polowania.
  • Nie przesadzaj z ulepszeniami broni. Wiem, że fajnie mieć wypasioną giwerę, ale niektóre polowania mają wymogi co do stabilności i zooma broni, a wtedy może zabraknąć Nam na takie ulepszenia.
  • Wyposaż broń w podczerwień, przyda się do wielu polowań w nocy.
  • Jeśli polowanie zakończy się niepowodzeniem to nie panikuj, zawsze jakaś kasa Nam i tak wpada na konta, a utrata kilku punktów energii to nie koniec świata.
  • Strzelaj, o ile to możliwe, w płuca, albo serce – tak powalisz ofiarę za jednym strzałem, ale również na koniec polowania dostaniesz specjalny bonus gotówki.
  • Staraj się przy wielu celach cierpliwie czekać na moment, gdy będą obok siebie, dobierz wtedy broń, która pozwoli na najszybsze ponowienie strzału.
  • Kiedy polujemy na agresywne zwierzęta takie jak wilki czy niedźwiedzie, postaraj się zastrzelić najpierw te najbliżej Ciebie. Dlaczego? Otóż po pierwszym strzale każdy z nich dowie się, gdzie jesteś i będzie próbować zeżreć twoją buźkę.
  • Nie koncentruj się na zwierzętach nie będących na liście do upolowania, stracisz jedynie swój cenny czas.

Właśnie ukończyłeś samouczek do gry Deer Hunter Classic. Powróć tutaj za każdym razem jak masz pytania odnośnie gry, a Nasi specjaliści jak i inni gracze postarają się Tobie pomóc. Wszelkie pytania kierujcie do komentarzy i prosimy nie spamować.

Czy można sprzedać broń?

Nie można tego zrobić, aby mieć więcej kasy najlepiej wykonywać podpisane kontrakty na daną zwierzynę.